Hay Day iphone ipad uygulamaları

Etiketler: , , , , ,

Hay Day -iphone- ipad- Andorid uygulamaları #1

İnstagram fotoğraflarında sıkça görünen Hay Day oyununu anlatmam istendi.Bakalım becerebilecek miyim?Öncelikle ben iphone ve ipad'de oynuyorum.Hatta sadece ipad'de diyebilirim.Bu sebeple pc'de ya da android'de oynanıyor mu bilemedim.
Oyunun itunes sayfası için buraya tıkla 


Hay Day bir çiftlik oyunu uyarmadı demeyin bağımlılık yapıyor.Farmville'den farklı.Ekinleriniz su istemiyor ya da ölmüyor.Sadece ağaç ve ağaçsı bitkilerinizin sulanmaya ihtiyacı var onu da sadece çiftliğinizi ziyaret edenler yapabiliyor.

Ekin ekiyorsunuz,makinelerle ürün üretiyorsunuz ve hayvan besliyorsunuz.Elde ettiğiniz ürünleri isterseniz serginizde veya çiftliğinizi ziyaret edenlere satabilirsiniz.Ama bir de orada kamyon ve pano görüyorsunuz.Orada görevler var mesela 3 inek sütü ve 2 ekmek şeklinde.Onları tamamlarsanız bolca XP kazanabilirsiniz.

Oyun ilk başladığında madeniniz ve limanınız kapalı oluyor.Hatta çiftliğiniz bir ormanlık alan halinde başlıyor.Zamanla ağaçları,kayaları,su birikintilerini temizliyorsunuz.Sonra biriktirdiğiniz parayla limanınızı ve madeninizi tamir ettirebilirsiniz.
Limanınız açıldığında belirli aralıklarla gemi yanaşıyor.İçerisinde bir sipariş listesi bulunuyor.

Siparişleri tek başınıza yükleyebileceğiniz gibi yardım da isteyebilirsiniz.Benim kutuların üzerinde ünlem işareti bulunanlar yardım istediklerim.Eğer geminizi tamamen yükleyebilirseniz (sürekli değişir xp) bu örnekte 330 XP ve 1 adet renkli kağıt veriyormuş.

Renkli kağıtlarla at,kedi ve köpek alabiliyorsunuz.Onlar paralı değil ne yazık ki.Renkli kağıtları bir de maden siparişlerinden kazanabiliyorsunuz.


Bu da benim sergim :) Tablodaki siparişler için eksiklerinizi arkadaşlarınızın ya da gazete ilan vermiş kişilerin sergilerinden temin edebilirsiniz.

Fotoğraflamayı unutmuşum ama bir de posta kutusuna tıklayıp ilanlara gidebiliyorsunuz.İşte orada hızlı olmanız gerekiyor.Bazı az bulunan ya da zor üretilen ürünler kapanın elinde kalıyor :)

İşte böyle umarım ilk oyun anlatışımda başarılı olabilmişimdir.

Bolca arkadaşınızın olması iyi bir şey.Hem istediğiniz ürünler için onların sergilerini dolaşabilir hem de belirli sayıda arkadaşlığa sergide bir kutu veriliyor.Yani serginizi genişletebilmek için de arkadaş gerekli.Ya da 5 elmas karşılığında satın alabilirsiniz.

Arkadaş olabilmek için game center'dan ya da facebooktan arkadaş olmak yeterli :)

Hadi bakalım bol şanslar..

0 yorum :

Yorum Gönder